НОРМАТИВНА ДОКУМЕНТАЦІЯ

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Кодекс встановлює відповідальність за адміністративні правопорушення (проступки), допущені суб’єктом, в тому числі, у сфері безпеки експлуатації транспорту. 

Закон України «Про дорожній рух»

Закон регулює суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов’язки і відповідальність суб’єктів — учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об’єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання. Встановлює підстави та вимоги для обов’язкового технічного контролю транспортних засобів.

Закон України «Про автомобільний транспорт»

Закон визначає засади організації, діяльності та контролю автомобільного транспорту. 

Постанова КМУ від 30 січня 2012 р. № 137 «Про затвердження Порядку проведення обов’язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу»

Постанова визначає процедуру проведення обов’язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, зареєстрованих уповноваженими органами МВС, за результатами якої встановлюється їх придатність до експлуатації або неможливість експлуатації. Визначає технічний опис та зразок протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу. 

Постанова КМУ від 10 жовтня 2001 р. № 1306 «Про Правила дорожнього руху»

Постанова встановлює єдиний порядок дорожнього руху на всій території України. Визначає, зокрема, обов’язки і права водіїв, правила перевезення пасажирів та вантажу,  вимоги до технічного стану транспортних засобів та їх обладнання. 

Постанова КМУ від 31 травня 2012 р. № 512  «Про затвердження Порядку формування загальнодержавної бази даних про результати обов’язкового технічного контролю транспортних засобів, доступу до неї та встановлення розміру плати за надання таких послуг»

Постанова визначає порядок формування загальнодержавної бази даних про результати обов’язкового технічного контролю транспортних засобів, яка складається з таких реєстрів, як реєстр  результатів обов’язкового технічного контролю транспортних засобів і реєстр укладених договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, що підлягають обов’язковому технічному контролю.  

Постанова КМУ від 8 лютого 2012 р. № 146  «Про затвердження Порядку забезпечення суб’єктів здійснення обов’язкового технічного контролю бланками протоколів перевірки технічного стану транспортного засобу та встановлення розміру плати за надання таких послуг»

Постанова визначає порядок замовлення на виготовлення бланків протоколів перевірки технічного стану транспортного засобу, ведення їх обліку та організацію видачі їх суб’єктам ОТК.  Встановлює плату за бланки протоколів.

Постанова КМУ від 21 липня 2010 р. N 607 «Про затвердження Порядку переобладнання транспортних засобів»

Постанова визначає процедуру переобладнання транспортних засобів, призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, що призводить до зміни повної маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності, колісної бази чи колісної формули, системи гальмового і рульового керування та трансмісії, зокрема для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива.

Постанова КМУ від 7 вересня 1998 р. N 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин,сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів

Постановою встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.

Постанова КМУ від 13 січня 2016 р. № 56 «Про затвердження спеціальних вимог до призначених органів з оцінки відповідності.»

Постановою встановлюється спеціальні вимоги до призначених органів з оцінки відповідності.

Наказ МВС України від 06.11.2019  № 928 Про затвердження Порядку проведення моніторингу інформації про результати обов’язкового технічного контролю, що передається суб’єктами здійснення обов’язкового технічного контролю до загальнодержавної бази даних

Наказ встановлює порядок, що застосовується Головним сервісним центром МВС та іншими територіальними органами з надання сервісних послуг МВС під час проведення уповноваженою особою центру МВС моніторингу інформації про результати обов’язкового технічного контролю, що передається суб’єктами здійснення обов’язкового технічного контролю до реєстру результатів обов’язкового технічного контролю, та під час обміну інформацією у сфері здійснення обов’язкового технічного контролю. 

Наказ Міністерства інфраструктури України від 26.11.2012  №710 «Про затвердження Вимог до перевірки конструкції та технічного стану колісного транспортного засобу, методів такої перевірки»

Наказ встановлює вимоги, які застосовуються під час перевірки технічного стану колісних транспортних засобів суб’єктами проведення обов’язкового технічного контролю, а також автомобільними перевізниками, суб’єктами господарювання, які надають послуги з технічного обслуговування, ремонту ТЗ.

ДСТУ ISO/IEC 17025:2017

ДСТУ ISO/IEC 17025 дозволяє лабораторіям продемонструвати свою компетентність,  підвищуючи впевненість у своїй роботі як на національному рівні, так і в усьому світі. Це також полегшує співпрацю між лабораторіями та іншими органами, сприяючи більш широкому прийняттю результатів оцінки відповідності між країнами.